Moda

20 powodów dla których warto czytać

Nawet jeśli przeczytałeś jedną dobrą książkę w swoim życiu, będziesz wiedział, co daje czytanie. Daje Ci to nieporównywalną przyjemność. Choć nie ma wątpliwości co do tego, że czytanie jest czynnością bezcenną, to jednak zaobserwowano, że nawyk czytania zmalał z opóźnieniem. Jedną z głównych przyczyn tego spadku jest rozwój technologii. Jednak to, czego większość ludzi nie wie, to fakt, że jest tak wiele do zyskania na czytaniu. Oto 30 powodów czytania książek:

Daje wiedzę

Jednym z największych powodów, dla których czytamy, książki jest zdobywanie wiedzy. Książki są bogatym źródłem informacji. Czytanie książek o zróżnicowanych tematach dostarcza informacji, a także pogłębia wiedzę na ten temat. Za każdym razem, gdy czytasz książkę, uczysz się nowych informacji, które w przeciwnym razie nie byłyby znane.

Poprawia twój mózg

Badania wykazały, że czytanie ma silny pozytywny wpływ na mózg. Pozostając pobudzonym umysłowo, można zapobiec demencji i chorobie Alzheimera. Dzieje się tak dlatego, że utrzymanie aktywności mózgu zapobiega jego utracie mocy. Mózg jest mięśniem i podobnie jak inne mięśnie w organizmie, ćwiczenia utrzymują go w dobrej kondycji. Podobnie jak w przypadku rozwiązywania zagadek, czytanie książek to świetny sposób na ćwiczenie mózgu i utrzymanie go w dobrym zdrowiu.

Zmniejsza stres

Czytanie ma również pozytywny wpływ na organizm. Czytanie książki może złagodzić stres lepiej niż spacer lub słuchanie muzyki. Według badań, które czytają więcej, mają tendencję do zmniejszania poziomu stresu.

Poprawia pamięć

Za każdym razem, gdy czytasz książkę, musisz zapamiętać ustawienie książki, postaci, ich pochodzenie, historię, osobowość, oddziałki i wiele więcej. Kiedy twój mózg uczy się o tym wszystkim pamiętać, twoja pamięć staje się lepsza. Co więcej, z każdą nową pamięcią, którą tworzysz, tworzysz nowe ścieżki, a to wzmacnia istniejące.

Poprawia wyobraźnię

Im więcej czytasz, tym bardziej pomysłowy stajesz się. Ilekroć czytasz książkę fikcyjną, to zabiera ci ona inny świat. W nowym świecie twoja wyobraźnia działa najlepiej, gdy próbujesz widzieć rzeczy w swoim własnym umyśle.

Rozwija krytyczne umiejętności myślenia.

Jedną z podstawowych korzyści płynących z czytania książek jest zdolność do rozwijania umiejętności krytycznego myślenia. Na przykład czytanie powieści tajemniczej wyostrza umysł. Umiejętności krytycznego myślenia są kluczowe, jeśli chodzi o podejmowanie ważnych codziennych decyzji. Czytanie wymaga od jednostki myślenia i przetwarzania informacji w taki sposób, że oglądanie telewizji nie jest możliwe. Im więcej czytasz, tym głębsze staje się Twoje zrozumienie tego, co czytasz i jego zastosowanie.

Buduje słownictwo.

Czytanie poprawia słownictwo i znajomość języka. Czytając, natykasz się na nowe słowa, idiomy, nowe słowa, zwroty i style pisania.

Poprawia umiejętności pisania

Czytanie dobrze napisanej książki wpływa na zdolność do stania się lepszym pisarzem. Tak jak artyści wpływają na innych, tak samo jak pisarze. Wielu autorów, którzy odnieśli sukces, zdobyło swoją wiedzę, czytając prace innych. Tak więc, jeśli chcesz stać się lepszym pisarzem, zacznij od uczenia się od poprzednich mistrzów.

Poprawia umiejętności komunikacyjne

Ulepszanie słownictwa i umiejętności pisania idzie w parze z rozwijaniem umiejętności komunikacyjnych. Im więcej czytasz i piszesz, tym lepiej się komunikujesz. Zwiększanie zdolności komunikacyjnych, polepszanie relacji, a nawet sprawi, że staniesz się lepszym pracownikiem lub uczniem.

Poprawia ostrość i koncentrację

W naszym pracowitym stylu życia nasza uwaga jest przyciągana w różnych kierunkach każdego dnia, kiedy staramy się wykonywać wiele zadań przez każdy dzień. Na przykład, możesz znaleźć się, dzieląc swój czas pomiędzy pracę nad zadaniem, rozmowę z ludźmi przez Skype’a, sprawdzanie poczty elektronicznej, obserwowanie Facebooka i interakcję z kolegami. Cała ta wielozadaniowość może prowadzić do wysokiego poziomu stresu i niskiej produktywności. Kiedy czytasz książkę, cała Twoja uwaga skupia się na tym, co czytasz. Twoje oczy i myśli są zanurzone w szczegółach historii. Poprawia to Twoją koncentrację i koncentrację. Czytaj książkę co najmniej 20 minut dziennie i będziesz zaskoczony tym, jak bardzo będziesz bardziej skupiony.

Owocne hobby

Czytanie książek zajmuje nas. Prowadzi to również do owocnego wykorzystania czasu. Nie tylko pomaga nam pozbyć się zmartwień, ale także odwraca nasz umysł od monotonii. Książki są doskonałym źródłem wypoczynku. Ktoś, kto uwielbia czytać, nigdy się nie nudzi, ponieważ jest to doskonały sposób na pozbycie się nudy. Jak książki zabiorą Cię do innego świata, zrelaksujesz się i odmłodzisz.

Tania rozrywka

W porównaniu z innymi formami rozrywki, książki są dość tanie. Nigdy nie dostaniesz biletu na film za 8-10 dolarów. Ale, za te pieniądze, możesz kupić sobie książkę i bawić się przez wiele godzin.

Motywacja

Życie jest pełne wyzwań. W miarę jak przechodzimy przez różne fazy w różnych fazach, mała motywacja może okazać się bardzo pomocna. Czytanie inspirujących książek o doświadczeniach życiowych może zmienić nasze życie. Czytając dobrą książkę, taka autobiografia zachęca i uczysz się również wskazówek, które pomogą Ci osiągnąć Twoje osobiste cele. Zasadniczo, otrzymujesz inspirację, aby stać się lepszym mężem, żoną, córką, synem, matką, ojcem lub nawet pracownikiem.

Poprawia stan zdrowia

Są tysiące, jeśli nie miliony, wielkich książek samopomocy. Wiele z tych książek może rzeczywiście pomóc w poprawie zdrowia. Czytanie takich książek zmniejsza poziom depresji. Osoby z ciężką depresją mogą skorzystać z czytania książek samopomocy. Oprócz tego takie książki oferują ważne wskazówki dotyczące ćwiczeń, diety i innych wskazówek dotyczących zdrowego stylu życia. Wszystko to prowadzi do poprawy zdrowia psychicznego i fizycznego.

Sprawia, że stajesz się bardziej empatyczny

Według badań zagubienie się w książkach, zwłaszcza w literaturze pięknej, może zwiększyć twoją empatię. W badaniu przeprowadzonym w Holandii badacze wykazali, że ludzie, którzy byli “emocjonalnie przewożeni” dziełem fikcji, doświadczyli wzrostu empatii. Czytając książkę, stajesz się częścią historii i czujesz ból i inne emocje bohaterów. To z kolei pozwala twojemu umysłowi uświadomić sobie, jak różne rzeczy wpływają na innych ludzi. W końcu poprawia to Twoją zdolność do podkreślania tego, co dzieje się z innymi ludźmi. Więc, idź i przeczytaj tę historię, świat z bardziej empatycznymi ludźmi byłby zdecydowanie lepszym miejscem!

Poprawia umiejętności

Czytanie to podstawowa umiejętność budowania umiejętności. Dla każdego dobrego kursu na ziemi istnieje książka pasująca do niego. Książki dostarczają ważnych informacji na różne tematy i tematy. Najlepszą rzeczą w czytaniu jest to, że można zajrzeć głębiej niż to, czego można się nauczyć w klasie dyskusyjnej. Niezależnie od tego, czy jest to gotowanie, taniec, czy nawet sprzątanie, zawsze możesz doskonalić swoje umiejętności, czytając książki.

Budowanie poczucia własnej wartości

Czytając wiele książek, lepiej się komunikujesz i lepiej orientujesz w różnych dziedzinach życia. Wszystko to przekłada się na wyższą samoocenę. Ponieważ masz wiarę w siebie i swoją zdolność do realizacji, stajesz się bardziej produktywny i ogólnie dużo lepszym człowiekiem.

Przenośna rozrywka

Książki są przenośne i lekkie. Nie są jak nieporęczne komputery i gry, które zajmują zbyt wiele miejsca. Z książką, możesz zapakować ją do torebki i łatwo przenosić wszędzie. Możesz czytać wszędzie, w samolocie podczas podróży, w łóżku przed snem, w cieniu podczas relaksu, a nawet podczas wakacji.

Pomaga ci lepiej spać

Zły sen prowadzi do niskiej produktywności. Dlatego tak wielu ekspertów zaleca, abyś ustanowił regularną rutynę odstresowania przed snem, aby pomóc uspokoić umysł i dlatego lepiej spać. Czytanie książki jest jednym z najlepszych sposobów na uspokojenie się przed pójściem spać. Zamiast oglądać telewizję lub spędzać zbyt wiele czasu na smartfonie w łóżku, poświęć trochę czasu na czytanie. Jasne światła z urządzeń elektronicznych będą miały wpływ tylko na Twój sen. Z drugiej strony, książka pomoże Ci lepiej spać.

Zwiększa kreatywność

Największą różnicą pomiędzy czytaniem a oglądaniem telewizji jest to, że czytanie daje możliwość wyzwolenia kreatywności. Im więcej czytasz, tym więcej uczysz się nowych rzeczy. Nowe myśli zawsze rozciągają nasze umysły, aby na nowo odkrywać życie na nowe i lepsze sposoby. Zaczynamy postrzegać świat w inny sposób i w ten sposób znajdujemy nowe kreatywne rozwiązania.