Styl Życia

7 oznak, że osiągasz sukces w życiu

7 oznak

Kiedy jesteś w wieku 20 i 30 lat (choć to samo może być prawdą, jeśli weźmiesz wolne i wrócisz do pracy, przejdziesz do nowej dziedziny, wrócisz do szkoły, przeniesiesz się do nowego miasta, zakończysz związek i tym podobne), łatwo jest popaść w schemat myślenia, że jesteś tak daleko w tyle: w pracy, w domu, w życiu osobistym. Nadal mieszkasz w małym mieszkaniu; jesteś w tej samej firmie, w której mieszkasz od czasu zakończenia nauki; nie jesteś bliżej zawarcia małżeństwa, posiadania dzieci, poczucia się jak prawdziwy “dorosły” niż wcześniej. Ale to, że nie prowadzisz całej firmy (jeszcze), nie oznacza, że nie robisz poważnych kroków. W rzeczywistości jest wiele oznak, że jesteś dalej w swojej karierze lub odnosisz większe sukcesy, niż myślisz, że jesteś. Musisz tylko wiedzieć, jak je dostrzec. A te momenty – te pozornie małe sukcesy – zasługują na uczczenie. Nie czekaj, aż wielki awans, nowy błyskotliwy koncert, dzień, w którym odchodzisz, aby samemu wybić się z życiem, aby uczcić, jak daleko zaszłaś. Możesz sprawić, że codzienny blask będzie się jeszcze bardziej błyszczeć. Oto kilka oznak, że możesz być dalej, niż ci się wydawało, więc kontynuuj i pop that prosecco – nadszedł czas, aby to uczcić.

1. Pierwsze spotkanie

Wejście na duże spotkanie po raz pierwszy (lub po raz setny) może być bardzo nerwowe, szczególnie jeśli oczekuje się od Ciebie uczestnictwa i dzielenia się swoimi pomysłami (którymi prawdopodobnie jesteś – w przeciwnym razie, dlaczego musisz tam być?). Z tego powodu, być może nie ma lepszego uczucia niż wtedy, gdy dobrze przemyślany pomysł otrzymuje ciepłe przyjęcie przez współpracowników i szefów. Może się to nie zdarzyć za każdym razem, gdy przedstawisz pomysł, ale świętowanie tych czasów jest ważne – przybiłeś go.

2. Twoja wypłata odzwierciedla wartość, jaką wnosisz do firmy

Niestety, ludzie nie zawsze otrzymują tyle, ile są warci, szczególnie kobiety w ogóle i kobiety w kolorze. Teraz nadal możesz odnosić sukcesy, nawet jeśli nie robisz tyle, co twój przyjaciel w innej dziedzinie (te rzeczy są nieco względne po wszystkim), ale jeśli płacone jest konkurencyjne wynagrodzenie za swoją dziedzinę, to mała wygrana. A kiedy jesteś w stanie skutecznie negocjować swoją pensję, aby zarobić więcej, to zdecydowanie coś do świętowania.

3. Zostałeś poproszony o poradę zawodową przez kogoś, kto chce dotrzeć tam, gdzie jesteś teraz

Ludzie zazwyczaj nie proszą o radę od tych, których nie szanują i nie podziwiają w jakiś sposób. Jeśli zostałeś poproszony o podzielenie się swoim doświadczeniem z kimś, kto chce dotrzeć tam, gdzie jesteś teraz, to całkiem duży komplement i powinieneś wziąć go jako jeden. Oni patrzą na ciebie jak na sukces, nawet jeśli nie zawsze patrzysz na siebie w ten sposób.

4. Twój szef wybrał cię do dużego projektu

Możliwe, że twój szef nie przekaże ci reins do projektu, na który nie jesteś gotowy. Jeśli wybiorą Cię do pracy nad czymś dużym, oznacza to, że sądzą, że posiadasz umiejętności potrzebne do wykonania pracy. Nie pozwól, aby zespół oszustów zaczął wkradać się tutaj – masz to.

5. Podejmujesz nowe wyzwania

Podejmowanie nowych wyzwań to dobra rzecz i prawdopodobnie oznacza, że jesteś dalej w swojej karierze zawodowej, niż myślisz, że jesteś. W końcu, kiedy nadal próbujesz poradzić sobie z podstawami swojej pracy, prawdopodobnie nie szukasz nowych rzeczy, które będą dla Ciebie wyzwaniem – po prostu starasz się opanować to, co jest konieczne. Czując się komfortowo, wychodząc tam i sięgając po coś nowego, nie jest niczym nowym.

Jeśli jesteś zdenerwowany o rozgałęzienie się lub znaleźć się wahając się zaakceptować nowe projekty lub podzielić się swoimi pomysłami, dać sobie impuls, planując noc dziewczyn w nagrodę. Następnie, dać sobie trochę pochwały za to, że jest do wyzwania i marzyć o innych dużych planów kariery. Osiągnięcie celów i sprawdzanie rzeczy z listy zasługuje na wszystkie uroczystości.

6. Uczysz się nowych umiejętności

Ogólnie rzecz biorąc, prawdopodobnie nie uczysz się wielu nowych umiejętności na początku swojej kariery. Pracujesz nad budowaniem swojego doświadczenia i, tak, uczenie się nowych rzeczy po drodze. Ale kiedy już naprawdę osiedlisz się w swojej roli i skoczysz przy okazji, aby nauczyć się czegoś nowego i poszerzyć swój zestaw umiejętności, możesz być nieco dalej, niż myślisz. Zacząłem w mediach lifestylowych, a następnie wziąłem pracę w mediach i rozrywce, ponieważ byłem gotowy na coś nowego. Mam przyjaciela, który zaczął w księgowości i finansów, a następnie kilka lat w dół linii nauczył się kodować, ponieważ była gotowa nauczyć się czegoś nowego i widział potrzebę dla niego.

7. Miałeś więcej dobrych dni niż złych dni w pracy

OK, to absolutnie nie znaczy, że jeśli utknąłeś w okropnej lub nieszczęsnej pracy, której nie udajesz się lub nie radzisz sobie dobrze, ale wysłuchaj mnie: jeśli masz więcej dobrych dni niż złych dni w pracy, to jest sukces. Jest tam nieodłączna wygrana. (Jesteś też super szczęściarzem, więc nie zapomnij być za to wdzięczny – nie wszyscy kochają swoją pracę.) Czasami może być łatwo pozwolić, aby złe dni cię załamały, ale jeśli, ogólnie rzecz biorąc, masz więcej dobrych niż złych, radzisz sobie całkiem dobrze, wszystko powiedziane.

Kiedy masz dobry dzień, ważne jest, aby uznać to uczucie. Napisz kilka linijek w dzienniku wdzięczności lub napisz do przyjaciela (lub dwóch) i pop butelkę La Marca (lub dwóch). Nie zawsze potrzebujesz wielkiej wygranej lub dużej okazji do świętowania. Podziel się niektórymi z tych błyskotek z czwartku, który zostawił cię z uśmiechem na twarzy lub innym spotkaniem, które udało ci się przeprowadzić. Zasługujesz na to.